دستگاه لیزر مارچوبه

رسال به تمام نقاط ایران و حاوی 5 گرم بذر .

مارچوبه با اسم علمی دستگاه ایران روتک لیزر و از خانواده liliaceae , گیاهی است چندساله , دو اساس و علفی . مارچوبه دارنده دو نوع ساقه است . یک عدد ساقه های برنا به ارتفاع ۵ الی ۲۵ سانتی متر که روی ریزوم تشکیل می‌شوند و قسمت های قابل استفاده مارچوبه را تشکیل می‌دهد . دوم ساقه هوایی که سبز رنگ هستند و بعداز برداشت ساقه های جوان به وجود می آید و طول آن بعضی وقتها به ۵ متر نیز میرسد .

2

دامنه نشر

آذربایجان , کردار , تبریز , نواحی متفاوت البرز قصر قجر , جلفای اصفهان , اراک , کرمانشاه , جنوب جمهوری اسلامی ایران , مهار لو در شیراز

آب و هوای دلخواه

مارچوبه یک سبزی فصل خنک میباشد . در مناطقی که در طول فصل رویش ( فصل‌تابستان ) هوا گرم می‌شود , کیفیت محصول خوب نیست , زیرا در گرما مواد غذایی در ریشه های آن ذخیره نمی شود . مناطقی با زمستان کولاک برای کشت مارچوبه مناسب است . در زمستان بخش های هوایی خزان می کنند . شایسته ترین دما برای رویش مارچوبه در میان ۱۶ تا ۲۴ جايگاه سانتی گراد می‌باشد .

خاک

مارچوبه بهترین محصول را در خاک های شنی و شنی لومی دارااست . مارچوبه درخاک های اسیدی نمی تواند رویش نماید . خاک های کمی قلیایی جهت پرورش مارچوبه دلخواه ترند . زمین محل کشت مارچوبه , نیاز به تقویت دارد و بایستی از نظر مواد غذائی بی نیاز باشد .

کاشت

این گیاه را وسیله بذر تکثیر می کنند . بذر مارچوبه , مدت ۵ تا ۸ سال قوه نامیه خویش را حفظ می نماید و بعداز کاشت حدود یک ماه طول میکشد تا دانه ها سبز شوند .
در پائیز بذر را به صورت خطی در زمین بانک می کارند . در سال نخستین رویش بوته بی نقص میگردد البته محصولی برداشت نمی‌شود . در اویل فصل بهار سال بعد نشاء را به زمین با اهمیت انتقال میدهند . در سال دوم تعداد یه خرده ساقه هوایی که قابل خوردن است ساخت کرده اما برداشت اساسی از سال سوم استارت می گردد .

داشت

زیرا مارچوبه یک سبزی چندساله است بدین ترتیب نگهداری های بسیار ضروری داراست . با علف های هرز به شدت باید مبارزه شود . مزرعه مارچوبه بایستی مرطوب و نم دار باشد از این رو آبیاری باید تروتمیز چهره گیرد .برداشت
دستگاه لیزر

معم دستگاه لیزر ولا برداشت مارچوبه از سال سوم شروع میشود . در سال دوم تعداد کمی از محصول قابل برداشت باشد البته خوب تر است در سال دوم محصول برداشت نشود تا بوته ها قوی تر شوند . برداشت هنگامی آغاز میشود که طول بخ دستگاه لیزر شی خوراکی میان ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر باشد
دستگاه لیزر
3 دستگاه لیزر
تولیدات مرتبط دستگاه لیزر
فلفل تند سبز دستگاه لیزر
فلفل تند سبز دستگاه لیزر
3 , 500 تومان دستگاه لیزر
فلفل تند قرمز دستگاه لیزر
فلفل تند قرمز ( چی دستگاه لیزر لی )
3 , 500 تومان دستگاه لیزر
گوجه فرنگی نارنجی رنگ
گوجه خارجی گیلاسی نارنجی درختی ( چری )
5 , 000 تومان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *